Anna Knollová

Lektorka

Jóga se stala součástí mého života kolem roku 2009. Byla pro mne ideální kompenzací náročného tanečního tréninku na konzervatoři a díky ní jsem se začala o své fyzické tělo lépe starat a naslouchat mu. Později mě začala pohlcovat více každým dnem a stala se opravdovou láskou. Jóga je mou nedílnou součástí, dělá mě šťastnou a mou velkou vášní je předávat tuto radost a lásku dál. Jóga nás učí naslouchat nejen sobě, ale všemu kolem nás, učí nás pokoře, vděčnosti a překonání svého ega.

Beáta Herciková

Lektorka

Byla jsem vždycky hodně aktivní člověk. Dát si do těla a hlavně cítit, že to bolí. Dělat jógu? To by mě ani ve snu nenapadlo. Jednou se mi ovšem připletla do cesty v tělocviku na vysoké. A tak jsem zjistila, že je to celkem dobrá regenerace po tom mém ,,akčňáctví”. Jelikož se věnuju skákání na kole začalo mi pravidelné protahování dávat čím dál tím větší smysl a dokonce jsem zjistila, že i ta jóga může být pořádná makačka. Stačí si jen vybrat, na co máte zrovna náladu . Když jsem začala pracovat ve školce, dostala jsem nabídku rozjet tam jógu pro děti. A jelikož už jsem měla i zkušenost s trénováním dětí v horské cyklistice a tam jsem někdy tu ,,pružnost” postrádala, okamžitě jsem kývla. Je totiž skvělé, jaké má dětská jóga neomezené možnosti. Od sestav podle příběhů, kartiček nebo čehokoliv, co děti napadne. A přece co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš

Karolína Kulasová

Lektorka

Jógu jsem objevila a naprosto ji propadla během svých začátků na vysoké škole. Tehdy jsem pociťovala velkou psychickou nerovnováhu a hledala jsem způsob, jak zklidnit tělo i mysl a ponořit se více do sebe sama. Jako pro mnohé, i pro mě jóga prvně představovala jen relaxační cvičení, než jsem ji začala chápat jako životní styl.

Nyní mě jóga každým dnem učí trpělivosti, vytrvalosti, sebedůvěry a sebelásky. Je to cesta k lepšímu já a k neustálému seberozvoji ve všech aspektech života.

Učím jógu tak, jak ji cítím a jak ji mám sama nejradši. Jako lektorka jsem potom nejšťastnější, když lidé odcházejí z lekcí odpočatí a spokojení a ještě spokojenější se vrací.Kateřina Lazecká

Lektorka

Přijď si protáhnout tělo a zklidnit mysl, má to smysl!:-) Než jsem účinky jógy pocítila na vlastním těle i duši, považovala jsem ji za poměrně nudný pomalý typ cvičení, které mi, jakožto dynamickému typu člověka, nemá co nabídnout. Poté, co jsem si prošla poměrně složitým životním obdobím, mi najednou na sporty, které jsem do té doby provozovala, nezbývaly síly, ale potřeba hýbat se zůstávala. Zároveň jsem cítila, že potřebuju zklidnit mysl. K józe mě přivedla kamarádka. Její pozitivní účinky jsem pocítila velmi brzy. Stala se součástí mého každodenního života. Tato svoje poznání bych chtěla předávat dále. Věnuji se především Hathajóze, ale ráda si zacvičím i dynamičtější styly jako Vinyasa flow joga nebo Ashtanga joga. Abych měla jistotu, že ásany provádím správně a pochopila hlubší podstatu jógy, rozhodla jsem se pro absolvování kurzu Trenéra jógy II. třídy s mezinárodní certifikací Yoga Alliance (200h).

Kristýna Černá

Lektorka

Jóga mi pomáhá zvědomit si a plně prožít přítomný okamžik, být tady a teď. Díky pravidelné praxi se přirozeně dokážu napojit na své tělo a jeho potřeby. Také přispívá k většímu pocitu uzemnění, vyklidnění a celistvosti. Je velmi významnou součástí péče o mé duševní zdraví.

Poprvé jsem byla na lekci jógy někdy v roce 2014. Nicméně až o 4 roky později, kdy jsem si prožívala velmi těžké období, jsem konečně trochu pochopila, o čem jóga doopravdy je a od té doby se jí věnuji intenzivněji.

Shodou mnoha nenáhod jsem se dostala ke kurzu instruktora jógy (200 hodin) v Olomouci pod vedením indického učitele Kabira. Přínos tohoto kurzu se podepsal opravdu ve všech rovinách mého bytí a jednoduše jej považuji za jedno z nejlepších rozhodnutí mého života. Jóga sahá daleko za fyzickou praxi a v budoucnu se v ní chci i nadále vzdělávat. Baví mě vědomá praxe jógy a delší výdrže v pozicích. Souzním se stylem hatha jógy, i když jako většina jsem začínala právě u dynamické vinyasy. Mám ráda filosofii, různé meditační techniky a práci s dechem, s životní energii, pránou. Přála bych si, abych ve svých lekcích přiblížila lidi k jejich středu, aby se na sebe dokázali naplno nacítit a objevili své doma. Miluju přírodu, hory, rostlinky a hluboké konverzace. Věřím, že vše souvisí se vším, a proto je mi velmi blízký celostní přístup. Také se zajímám o spiritualitu, duševno a psychologii.

 • 2021, Yoga Teacher Training course in Multi-style Yoga pod vedením Kabira Bharti, 200 hodin
 • 2021, Pranayama Level 1 pod vedením Satavishy Ghosh + Barbory Hu, certifikace Yoga Alliance
 • 2021, Kurz zdravá záda FriendlyFyzio (září - prosinec 2021)
 • 2021, Yin Yoga I. pod vedením Moniky Winklerové (říjen 2021)
 • 2021, FitNut akademie (probíhající)

Kristýna Stupková

Lektorka

Už je to nějaká doba, co se věnuji józe a o něco málo kratší, co cvičím pilates. Neupřednostňuji ani jeden typ pohybu a filozofii, protože obojí má své. Jóga je pro mě především cesta dovnitř, a tedy skrze ásany, dech a koncentraci se nejenom udržovat ve formě, ale eliminovat špatné vlastnosti, utřídit si myšlenky, otevírat se novým věcem a odpočinout si. Pilates je pro mě cesta k perfektnímu vnímaní těla. Pilates mě naučil poznat, co dělá dobře mým kloubům, jak aktivovat hluboko uložené svaly, přesnost a ladnost. Na lekcích pilates a jógu prolínám, neboť obojí vnímám jako úžasnou rehabilitační metodu, která se doplňuje po všech stránkách. Tak se těším na lekci, Namaste

Kristýna Zděblová

Zakladatelka jogista

Jako každý, jsem na své cestě jógy prošla několika fázemi. Od pouhého praktivování “cvičení” jógy k samotnému učení, filozofii jógy a stylu života. Začala jsem s dynamickým praktikováním a pomalu se dostávala k pomalejším formám a původnímu učení Hatha jógy. Jako nesmírně energický člověk jsem měla potřebu si energii vybíjet než jsem přišla na to, že naopak potřebuji zpomalit a začít své tělo poslouchat. Zklidnit se a někdy úplně zastavit. Má vlastní zkušenost mne dovedla k tomu, že bych ji chtěla předat dalším lidem. Mým vzděláním a posláním je fyzioterapie. Tento obor se krásně prolíná s praktikováním jógy, proto své znalosti v hodinách využívám.

 • Ostravská univerzita v Ostravě, Lékařská fakulta, 2013 – 2016, Mgr., Obor: Fyzioterapie
 • Instruktor Jógy II. třídy
 • Hormonální jógová terapie

Lucie Lomnická Salgová

Lektorka

K józe jsem se dostala před jedenácti lety, když jsem vážila skoro 90 kg. Společně s tantrou představovala cestu, jak začít vnímat své tělo.

 • Instruktor poweryogy
 • Poradce zdravého životního stylu
 • Jóga pro těhotné
 • Jóga pro děti
 • Vitální jóga

Lucie Rojas

Lektorka

S jógou jsem se poprvé setkala na jaře 2010. Šla jsem vyzkoušet Bikram yogu. První dojmy, proboha kde to jsem a co to je, vystřídaly dojmy mnohem pozitivnější. Občas jsem si šla zacvičit. Mnohem intenzivněji jsem se jí začala věnovat, když jsem žila v NYC v roce 2011. Chodila jsem na lekce denně. Cítila se svěže a plná dobré nálady. Na podzim 2013 jsem si udělala kurz instruktora Hatha jógy. Od té doby učím dynamické lekce Vinyasa jógy. V roce 2018 jsem si doplnila znalosti o Gravid jógu. Inspiraci čerpám na různých jógových akcích v ČR. Online na union.fit. Jsem holka z masa a kostí. Jsem na začátku své jógové cesty, ale mám z jógy radost a tu se snažím předávat dál. Radost.

Nika Ganajová

Lektorka

Sportu se věnuji téměř celý život, ale až díky józe jsem se spojila sama se sebou, naučila jsem se naslouchat svému vnitřnímu hlasu a začala žít život podle toho, co chci doopravdy já a ne ostatní. Jóga mi ukázala, jak jsou tělo, mysl a duše navzájem propojeny a jak se díky její praxi mohu o tyto tři složky bytí starat najednou. V dnešní hektické době, kdy jsme čím dál tím víc mimo své přirozené prostředí, je lekce jógy ideálním způsobem, jak se zastavit a být zase o něco blíže svému pravému já. Přijďte a pojďte se semnou na chvíli odpojit od systému a třeba se i na svět podívat vzhůru nohama :).

Renáta Homolová

Lektorka

Za zasvěcení do tajů jógy vděčím své první učitelce, paní Mgr. Květoslavě Hučalové. Díky jejím lekcím Jógy v denním životě, v rámci magisterského studia fyzioterapie, jsem na sobě poprvé ucítila účinky jógové praxe. Od té doby je jóga nedílnou součástí mého života. Učarovala mi svou komplexností a propracovaností. Jógová filozofie významně ovlivňuje mé vnímání života a světa. Miluji pohyb a osobní rozvoj. Inspiruje mě příroda, lidé a jejich příběhy. Stále se vzdělávám a své zkušenosti a vědomosti ráda předávám dál. Věřím, že vše je propojené a proto se i své lekce jógy snažím pojímat celostně. Mým cílem je, aby se každý člověk cítil dobře.

 • 2018 Metodika cvičení dětské jógy se školáky, Česká asociace dětské jógy, 36 hodin
 • 2018 Jóga v rehabilitaci pod vedením Mgr. Martiny Ježkové, 20 hodin
 • 2017 Chakra yoga pod vedením Moniky Winklerové, 18 hodin
 • 2017 Yin Yoga pod vedením Moniky Winklerové, 20 hodin
 • 2014 Yoga teacher training pod vedením Guru Mahi, Siddhi Yoga, Dharamsala, Indie, 200 hodin
 • 2008 – 2014 magisterské studium oboru fyzioterapie na Ostravské univerzitě v Ostravě

Sarvatma Jana Kremeňová

Lektorka

Začala jsem cvičit power jógu před deseti lety jako doplněk k horolezectví. Sporty v přírodě mě vždy bavily a jóga pro mne tehdy byla dobrá doplňková aktivita. Až po úspěšném ukončení svých vysokoškolských studií jsem se józe začala věnovat víc na mentální úrovni. Zabývala jsem se osobním rozvojem, jak být šťastnější a spokojenější, co vlastně chci od života atd. Na svých zahraničních cestách jsem získala větší nadhled a díky hlubšímu poznání sebe sama jsem zjistila, že chci žít prostý přírodní život. Tehdy jsem se náhodou zatoulala do školy tradiční jógy. Stalo se to při mém pobytu na Novém Zélandu a místo plánovaných třech týdnů jsem tam zůstala devět měsíců. Bylo toho tolik, co jsem se mohla naučit! Disciplína, vegetariánská strava, práce, meditace, vše jako součást jógínského životního stylu. Kromě udržování chodu centra byl hlavním cílem osobní rozvoj jak ve cvičení, tak v procesu uvědomování si. Po roce v jógovém centru jsem pokračovala studiem oboru Yoga Science v Sydney (Věda v józe), kde jsem získala potřebné vědomosti z fyziologie, psychologie, anatomie, filosofie a meditačních, očišťujících a relaxačních technik. Na dálku jsem také obdržela zasvěcení (mantra diksha) do tradiční jógové školy Bihar v Indii, a tak používám i své spirituální jméno Sarvatma, což se dá přeložit jako všudypřítomná duše. Po návratu jsem se začala věnovat učení jógy, předávání poznatků a zkušeností, které jsem svým studiem získala. Díky své osobní zkušenosti vím, že jóga není jen cestou za poznáním sebe sama, ale i způsobem života, a staráním se o svět kolem nás. Jóga je cesta, jak zůstat v přítomnosti šťastný a spokojený.

 • Explore Yourself (Poznej Sám Sebe), Anahata Ashram, Nový Zealand
 • Roční studium Yoga Science, Mangrove Yoga, Sydney, Australia
 • Instruktor Jógy 150 hodin, Institut Blanky Janíčkové, Praha
 • Čakra Jóga 1, Shakti Jóga, Ostrava
 • Reiki 1, Institut Blanky Janíčkové, Praha
 • Metodika jógy pro školáky, Asociace dětské jógy, Praha

Tereza Bratčenkov

Lektorka

Jóga pro mne byla z počátku pouze doplňek ke sportovnímu tréninku, postupem času si však získala mou plnou pozornost a vlastní pravidelná praxe mě přivedla až k rozhodnutí učit a ke kurzu Instruktora jógy. V současné době se věnuji stylu Vinyasa, která mi vyhovuje svým flow a dynamičností lekcí. Svůj Instruktorský kurz jsem absolvovala právě ve stylu Vinyasa Flow v Pranava Jóga Centru Ostrava v roce 2018.